Wersja do wydruku: PDF


Wszystkich żądnych wiedzy i umiejętności artystycznych zapraszamy do „Zatoki Zabłockich” ośrodka położonego nad urokliwym jeziorem.

TERMINY:
14.07 - 28.07.2024

KOSZT: 3400zł

PROGRAM :
Dzień 1 (niedziela). Zbiórka godzina 13:30 - KFC Pasaż Łódzki Al. Jana Pawła II 28. Wyjazd godz. 14:00. Przejazd do ośrodka. Po przyjeździe zakwaterowanie. Zapoznanie z terenem ośrodka. Kolacja. Nocleg.
Dzień 2-14. Ośrodek Wypoczynkowy "Zatoka Zabłockich" - Miejscowość Chomiąża Księża to świetny pomysł na wypoczynek z dala od wielkich miast i kurortów. Ośrodek Zatoka Zabłockich położony jest nad Jeziorem Ostrowieckim z plażą, pomostem i wyznaczonym miejscem do kąpieli. Oferuje komfortowe warunki pobytu w pensjonacie i w nowych domkach inspirowanych stylem norweskim. Do dyspozycji uczestników wypoczynku sale do prowadzenia zajęć a ponadto altany z grillem i miejsce na ognisko. Dodatkowo na 4 hektarach ogrodzonego terenu dla chętnych boisko do siatkówki, plac zabaw, dwa stawy oraz grotę skalną z wodospadem. Na nasze zgrupowanie jadą jak zwykle z nami wspaniali instruktorzy oraz wspaniała Pani Łania. Ten skład zapewni Wam wiele wrażeń i dobrą zabawę. W trakcie pobytu zapewniamy warsztaty – plastyczne, teatralne i muzyczne!!!

Program turystyczny - wycieczki fakultatywne.
=> Wycieczka autokarowa Szlakiem Piastowskim - wyjazd po śniadaniu na cały dzień z prowiantem na drogę. Powrót na obiadokolację.
- Inowrocław: Sercem Parku Solankowego są tężnie solankowe, które od 2001 roku zachwycają odwiedzających konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie. Wstęp na tężnie solankowe.
- Mysia wieża w Kruszwicy: Kruszwica nazywana jest legendarną stolicę Polski. Mysia Wieża, niepisany symbol miasta jest pozostałością po zbudowanym w czasach Kazimierza Wielkiego gotyckim zamku, który był warownią na pograniczu polsko-krzyżackim, siedzibą starostów kruszwickich. Wstęp na wieżę.
- Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie: Wzniesiony w XI w. przez zakon benedyktynów klasztor i kościół w Mogilnie zajmuje teren niewielkiego wzgórza przy północno-wschodnim brzegu Jeziora Mogileńskiego. Wstęp do klasztoru.
- Kościół św. Mikołaja w Gąsawie - kościół drewniany, modrzewiowy, zrębowo-szkieletowy, zbudowany ok. 1625 r. przez kanoników regularnych z Trzemeszna. Zwiedzanie kościoła.
Dodatkowy koszt: 100 zł. Min. 35 os. - koszt ze wstępami i całodniową opieką przewodnika PTTK
 
=> Wycieczka autokarowa do Torunia - wyjazd po śniadaniu na cały dzień z prowiantem na drogę. Powrót na obiadokolację.
Podczas zwiedzania miasta, którego Starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będziemy mieli okazję podziwiać między innymi - Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomnik Mikołaja Kopernika czy też wspaniała Katedra św. Janów. Toruń słynie także z przepysznych pierników.
- Wizyta w Domu Mikołaja Kopernika: Dom Mikołaja Kopernika to średniowieczna kamienica, która w drugiej połowie XV wieku należała do rodziny Koperników. Wielu historyków wskazuje ją jako miejsce, gdzie w 1473 roku przyszedł na świat wielki astronom - Mikołaj Kopernik, który jako pierwszy dowiódł, że Ziemia nie jest nieruchomym centrum wszechświata a jedynie jedną z planet krążących po orbitach wokół Słońca. Zwiedzanie sal ekspozycyjnych.
- Wizyta w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów: Muzeum Historii Torunia znajduje się w czternastowiecznym budynku nazywanym obecnie Domem Eskenów. To miejsce, w którym podczas jednej wizyty można przenieść się w czasie i odbyć niezwykłą podróż przez wieki. W klimatycznych wnętrzach zabytkowego spichrza zobaczyć można fascynującą wystawę „Toruń i jego historia”, prezentującą w nowoczesny i interaktywny sposób dzieje miasta od początków osadnictwa. Zwiedzanie sal ekspozycyjnych.
- Wizyta w Muzeum Twierdzy Toruń: Muzeum Twierdzy Toruń mieści się w zlokalizowanych przy Dworcu Autobusowym PKS budynku dawnych Koszar Bramy Chełmińskiej, będących elementem XIX-wiecznego fortecznego systemu obronnego. Zwiedzanie Muzeum.
- Wizyta w Ratuszu Staromiejskim: Zlokalizowany w samym sercu toruńskiej zabytkowej starówki Ratusz Staromiejski, z historycznego punktu widzenia najważniejszy budynek w mieście, jest jedną z największych i najpiękniejszych tego typu budowli w Europie. Wstęp na wystawy stałe.
Dodatkowy koszt: 100 zł. Min. 35 os. - koszt ze wstępami. Przewodnik PTTK w Toruniu.


Dzień 15. Po obiedzie wykwaterowanie. Wyjazd ok godziny 14:00. Przejazd na miejsce zbiórki. Planowany przyjazd ok . godz. 17:30 – 18:00.


ŚWIADCZENIA:
=> Zakwaterowanie Ośrodek Zatoka Zabłockich - opis wyżej. W budynku znajduje się jadalnia oraz sale do zajęć lub ćwiczeń. Na terenie ośrodka znajdziemy także boiska, miejsce na grill i ognisko. Do naszej dyspozycji na czas pobytu oddana będzie duża sala do prowadzenia zajęć. Pokoje 3-5 osobowe z łazienkami. Przed wyjazdem prosimy o deklarację wyżywienia – wegetariańskie lub zwykłe.
=> Wyżywienie – 3 posiłki dziennie – śniadania bufet, obiady serwowane, kolacje.
=> Przewóz autokarem.
=> Zajęcia oraz materiały plastyczne w koszcie imprezy.
=> Opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
=> Ubezpieczenie NNW.